Rady

Při výstavbě základové desky dbejte na to, aby vaše základová deska byla v naprosté rovině. V tomto případě se dá začít stavět z KVH, které mohou být zakráceny na přesný rozměr. Pokud má základová deska větší nerovnosti, musí se každá stojka zaříznout zvlášt do roviny, kterou zaměříme laserem, a to po celé ploše rodinného domu. Tímto způsobem dostaneme naprostou rovinu stropů a druhého podlaží.

Dbejte na to, aby vaše obvodové i vnitřní stěny nebyli vypodloženy (dřevěnými klíny, střešní latou, nebo kousky železa). Stavíte dům, který stojí mnohé z Vás nemalé peníze a žít v tom domění, že nosné stěny jsou vypodloženy nějakým odpadem a celá váha střechy a věcí co upevníme na vnitřní a venkovní stěny (jako např. kuchynskou linku) Vám sedí na nějakých podložkách je nepřípustná.

Všechny stěny musí sedět celou plochou na základové desce a ne ve vzduchu.

Velmi důležité je provedení hydroizolace která nesmí být poškozena při kotvení stěn dřevostavby. Mnoho firem se však nad tím ani nepozastaví a kotví stěny jak u obvodových tak vnitřních stěn skrz hydroizolaci. Řádově se jedná okolo 200 ks kotev které naruší funkčnost hydroizolace a tím pádem jsme tam tu hydroizolaci nemusely dávat a ušetřily by jsme 40 000 kč. Opak je pravdou hydroizolace je velice důležitá a její sebemenší poškození je nepřípustné. Podloží pod vaším domem se mění pokud tam dnes není výskyt spodní vody neznamená,že se vám tam nemůže vyskytnout během několika let. Přes všechny kotvící prvky se vám bude dostávat do podlahy vlhkost, teď jen záleží v jaké míře.

Nemalý důraz klademe k zateplení rodinného domu izolačními materiály a doporučujeme tyto izolace dávat až je stavba téměř hotová (okna, dveře, fasáda, střecha, elektrika, voda), jen tak máme jistotu, že nám do ní nezateče voda. Nedoporučujeme stavět stěny, které jsou hned izolovány izolační vatou. Může se stát, že než postavíte střechu a zajistíte stavbu proti dešti, tak Vám do konstrukce může několik dní pršet a tím se Vám znehodnotí izolant, který přestane izolovat a začne i zapáchat.

Vnitřní a obvodové stěny musí být po vrchu spojeny plátem, stavba musí být jeden celek, tak aby nedocházelo k pohybu stěny v žádném směru a při jakém koliv tlaku. Stěny do sebe spojeny z venkovní strany jen šrouby a hřebíky jsou nedostačující.Lešení


Půjčujeme jednoduché a rychlé lešení, které se dá postavit ve dvou lidech za 15 minut.
  • výška lešení: 3,5 m - 7 m
  • délka lešení: 6m -12 m
  • nosnost: 230 Kg jedno pole

Cena/den: 800 Kč bez DPH

Použití:

  • k dřevěnému nebo plastovému podbití
  • plastové obklady venkovních stěn
  • k celoplošnému obití domu deskami - polystyrénem
  • k výměně nebo instalaci rýn a svodů
  • k instalaci oken, které se nedají instalovat z interieru
  • k instalaci lexanu na stěny
  • a k mnoha jiným účelům a situacím


Výběr je jen na vás